دکتر علیخانی مدیرعامل گروه پتروپارس در بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از پتروشیمی دهدشت تاکید کرد: تسریع در روند اجرایی شدن طرح ملی پتروشیمی دهدشت

دکتر علیخانی مدیرعامل گروه پتروپارس در بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از پتروشیمی دهدشت تاکید کرد: تسریع در روند اجرایی شدن طرح ملی پتروشیمی دهدشت
دکتر فرخ علیخانی مدیرعامل گروه پتروپارس در بازدید محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور از پروژه پتروشیمی دهدشت گفت: گروه پتروپارس برای تسریع در روند اجرایی شدن این طرح ملی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل گروه پتروپارس، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور در این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی این پروژه و تاکید بر این نکته که دولت نسبت به اجرای طرح­های صنعتی به­ خصوص پتروشیمی در مناطق محروم توجه ویژه­ ای دارد گفت: حضور شرکت‌های بزرگ و با اعتباری نظیر پتروپارس و هلدینگ خلیج فارس به ما این اطمینان ­خاطر را می ­دهد، بعد از وقفه‌ای طولانی که در انجام این پروژه وجود داشت، در زمان‌بندی مناسب به پایان برسد تا مردم محروم این منطقه از مزایای اقتصادی آن بهره ­مند شوند.
وی با تاکید بر این نکته که پیشرفت 40 درصدی این پروژه مایه امیدواری است، خاطرنشان کرد: این موفقیت را به مردم شریف کهگیلویه ­و ­بویر­احمد تبریک می ­گویم و از مسئولان اجرایی پروژه انتظار دارم با برنامه ­ریزی در حوزه تجهیزات و نیروی انسانی این روند را شتاب مضاعفی ببخشند.
معاون اجرایی رئیس ­جمهور با بیان این نکته که سود و منافع  این کار برای مردم است، اظهار کرد: عوامل اصلی موفقیت در این پروژه فراهم است؛ از نیروی انسانی مستعدی که در اینجا وجود دارد تا پیمانکاران فنی و مدیریتی خبره، درکنار منابع مالی لازم و نیز عوامل فنی و مهندسی با دانش، که از آن­ها انتظار می رود روند تسریع در نهایی شدن این طرح بیش از گذشته شتاب بگیرد.
 معاون اجرایی رئیس‌جمهور در انتها با اشاره به موانع موجود در سرعت بخشیدن به پروژه­های ملی، از جمله تحریم‌های ظالمانه غرب علیه کشورمان، بر همکاری دولت برای تسریع و رفع موانع موجود تاکید کرد.           
در این بازدید که با حضور سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه­ و ­بویراحمد، حجت­ الاسلام سیدمحمد موحد نماینده شهرستان دهدشت در مجلس شورای اسلامی،حسن نشان زاده معاون برنامه ­ر­­یزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، امیرشهرام زمان مدیرعامل شرکت پتروپارس ایران، سید حمزه علم‌الهدی مدیرعامل شرکت POMC و جمعی از مدیران استانی انجام شد، دکتر علیخانی ضمن اشاره به روند اجرایی این پروژه و گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه اجرا و تامین کالا ازسوی پتروپارس برای انجام تعهدات گفت: باتوجه به برخی مشکلات که در زمینه تامین تجهیزات این پروژه وجود داشت، اما به لطف خدا، زحمات همکاران، تلاش‌های پیمانکاران و همکاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به ­عنوان کارفرمای این طرح، روند پیشرفت پروژه مسیر خوبی را در پیش گرفته و در صورت حمایت‌های مالی شاهد پیشرفت بیش‌تری در پروژه خواهیم بود.
مدیرعامل گروه پتروپارس با بیان اینکه حمایت مالی از سوی دولت کمک خواهد کرد تا روند اجرایی پروژه پتروشیمی دهدشت شتاب بیشتری به خود بگیرد یادآور شد: یکی از مسائلی که در طول سال های گذشته روند اجرایی این طرح را کند کرده است، عدم به موقع تامین منابع ارزی و ریالی آن بود که امیدوارم با حمایت های دولت و رفع موانع مالی و ارزی و همکاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در آینده نزدیک شاهد تزریق منابع مالی لازم به این طرح باشیم.
دکتر علیخانی با تاکید بر اینکه گروه پتروپارس در طول سال های اخیر تلاش کرده تا تعهدات خود را در این پروژه عملیاتی کند افزود: سیاست کلان گروه پتروپارس، اتمام به موقع پروژه های ملی است و در این مسیر از تمامی ظرفیت های مادی و فنی خود استفاده می کند، به همین خاطر انتظار داریم تا در این مسیر دولت در کنار ما باشد تا منافع اقتصادی حاصل از این طرح زودتر کام مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه شهرستان دهدشت را شیرین نماید.
نشان‌زاده معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز طی سخنانی بر تامین مالی جهت رفع موانع و پیشرفت پروژه از سوی هلدینگ خلیج فارس تاکید کرد.
لازم به ذکر است پتروشیمی پلی اتیلن سنگین دهدشت در مسیر خط لوله اتیلن غرب کشور معروف به پتروشیمی­ های خط دنا قرار دارد. خط دنا از یک واحد الفین گچساران و چهار واحد تولید پلی اتیلن به نام های پتروشیمی دهدشت، ممسنی، کازرون و بروجن تشکیل شده است.

دفتر مرکزی


  • بوشهر-بندر کنگان-خیابان ساحلی،جنب گمرک قدیم،ساختمان POMC
  • تهران، سعادت‌آباد، بلوار فرهنگ‌، نبش کوچه عرفان‌، ساختمان اصلی پتروپارس، طبقه همکف
  • 021294410000
  • info@pomcak.com

ساعت کاری


شنبه
16:00 - 07:00
یکشنبه
16:00 - 07:00
دوشنبه
16:00 - 07:00
سه شنبه
16:00 - 07:00
چهارشنبه
16:00 - 07:00
پنج شنبه
16:00 - 07:00

تمام حقوق برای شرکت مدیریت و بهره برداری پتروپارس آریاکیش محفوظ است.