وزیر نفت با تاکید بر اقدامات انقلابی در توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، از تکمیل چاه‌های فاز اول تا یک ماه آینده و امکان برداشت روزانه ۱۱ میلیون مترمکعب گاز از زمستان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه پتروپارس، وی در بخشی از سخنان خود در برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به تاخیر در توسعه و بهره برداری از فاز 11 پارس جنوبی در گذشته، گفت: در این دولت، کار انقلابی توسط شرکت انجام می شود. با شرکت ملی نفت ایران، شرکت نفت و گاز پارس و پتروپارس به عنوان پیمان کار اتفاق افتاد و با ابتکار کارشناسان داخلی، سکوی 12C از طرح توسعه فاز 12 که افزایش بهره وری نداشت، مونتاژ و در موقعیت 11Bنصب می شود.

وی افزود: سکوی دیگر نیز به مناقصه رفته و ساخت آن چندین سال طول می کشد. خط لوله دریا به خشکی اجرا شد و چاه های فاز اول تا یک ماه آینده تکمیل می شود.

وزیر نفت در ادامه درباره اقدامات انجام شده برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی در دولت سیزدهم گفت: اکنون 705 میلیون متر مکعب از میدان گازی پارس جنوبی برداشت می شود که رکورد این برداشت در سال گذشته تغییر کرد و تنها فازی که بلاتکلیف است همین فاز 11 است که 20 سال از عمر آن می گذرد. تبدیل به یک طلسم شده و در این سال ها بین شرکت های خارجی رد و بدل شده و هیچ اتفاقی برای آن نیفتاده است.

تبدیل به یک طلسم شده و در این سال ها بین شرکت های خارجی رد و بدل شده و هیچ اتفاقی برای آن نیفتاده است.

فارسی